Perşembe, Ağustos 5, 2021

Anna Sui ’nin Çarpıcı New York City Apartmanının İçini Görmelisiniz

Amerikan moda tasarımcısı Anna Sui, adeta yirmi sene önce yüzyılın sonundaki Greenwich Village binasına taşındığında, yakın bir dost ve sonunda ikinci bir daire buldu. Tabi komşusu, Jimi Hendrix, Doors ve Itzhak Perlman’daki filmleriyle belli Oscar ödüllü bir belgeselci Murray Lerner idi. İkisi ortak rock müziği sevgisine bağlandı ve Sui, komşusunun ferforje balkonunu, anahtarlarını her unuttuğunda dairesine alternatif bir giriş olarak bile kullandı. (“tekrar tekrar geç kaldı,” diyor.)

Sui, komşusuna her zaman giderse evini istediğini söyledi. Şüphesiz, Lerner birkaç yıl önce taşındığında, alanını devraldı ve iki öbür alandan bir konut oluşturmak için üç takvim bir yenilemeye başladı. İki dairenin birbirine bağlanması zordu çünkü teknik olarak bir cepheyi paylaşan iki farklı binanın bir parçası.

Mor kanepeli oturma odası
Oturma odası kanepe, koltuk ve osmanlı vintage ve işlemeli yastıklar Rajasthan’dan.Seramik fil tabureleri vintage, Çin Art Deco halıları Walter Nichols’a ait ve fotoğraflar Steven Meisel’e ait. Miguel Flores-Vianna

Sui ’nin çözümü, kütüphanenin iki tarafına da bir daireden diğerine geçmesine izin veren iki bakımlı kapı yerleştirmekti. Verdiğimiz rahatsızlık, faydalardan ağır basıyor: Sui, bir yemek yemek odası, bir oturma odası, bir ana yatak odası, iki banyo ve belki de en önemlisi önemli bir dolap alanı kazanmıştı.

Hayalinizdeki evi yapı etmek bir girişimdir. dayanıklılık ve azim — Sui’nin küçüklüğünden beri sahip olduğu her iki özellik. Detroit’te doğup büyüdü, Paris’te okurken tanışan iki Çinli ebeveynin kızı.

Kendi dünyasını, kendi Narnia’sını yarattı. Gördüğüm en fena daire. —Steven Meisel

Sui küçük bir çocukken New York ’taki bir düğüne katıldı ve Michigan ’a “Moda tasarımcısı olacağım” bildiri ederek döndü. Parsons Tasarım Okulu’na katılmak için New York’a taşındı; 1981 yılında kendi adını taşıyan serisine, Bloomingdale’s ve Macy’s’e sattığı beş parçalı bir uzay-agey Lycra ayrıştırma koleksiyonu ile başladı.

Sui, esrarengiz, saplantılı bir şekilde karışma kabiliyetini gördü. düzenli ihtişam içine referanslar araştırdı.

Örneğin, 2019 sonbaharındaki pist şovunda (neşeyle “Poptimism” olarak adlandırdı)) Sui, eski psychedelic kaya posterlerinden Motown’a değin etkileriyle bir Warholian paletini harmanladı.

Aynı şekilde yeni kütüphanesinde 1930’ların églomisé masası ve bir dokuma numunesinden yardaya yeniden örülen lake bir aşk koltuğu ile Çin emaye işi perdeleri (dolap kapıları olarak bitmiş tasarlandı) birleştirdi.

Kitaplıktaki Chinoserie panelleri
Kütüphanede, 1930’ların églomisé masası ve sandalyeleri Lorraine Wohl’un Elle W Collection’dan ve vintage loveseat desenli kumaş numune yarığında her yerde kaplandı. Özel raflardan, P.C.’den Petrit Coma. Associates Group Inc., A. Sanoma’nın kolları ile, bir dizi emaye işi Çince ekrandan yapılmış kapılarla donatıldı. Miguel Flores-Vianna

Zanaat tutkusu olan Sui, yetenekli zanaatkârların, harika müteahhitleri Petrit Coma tarafından yürütülen ve denetlenen evinin dekorasyonu üzerinde çalışmasını özenle aradı. “Anna ödevini yapmayı fazla seviyor – sınırsız kalıyor” diyor Sui’yi “gezegendeki en sevimli insan” olarak da adlandıran marifetli bir yönetmen olan arkadaşı Paul Cavaco.

Detaylara dikkat ve Özel duvar kağıdı, on yılların tecrübesine sahip restoratörleri ve John Nalewaja ve Jim Francis kadar ustalıkla asıldığı yemek odasının sedefli fantezisinde ustalık görülüyor.

“İnsan dokunuşunun dahil olması benim için önemli” diyor Sui. “Bu becerilerin ortadan kalkması utanç verici. Bit pazarlarında sevdiğim şey bu: Birinin orada bulduğunuz parçaları yerine getirmek için zaman harcadığını biliyorsunuz. ”
Gömme dolabı Lisa göre elle boyanmış duvar şablonlarıyla süslenmiştir. DiClerico ve Venedik aynaları ile asılı. Antika mücevher dolabı, lokal bir bit pazarından. Miguel Flores-Vianna

Lerner’in yerini değiştirirken, Sui rahat ambiyansını ve labirent düzenini korudu. Odalar arasında gezmek, bir kıtanın değişik manzaralarını keşfetmek gibi bir şey yok: Her yer farklı, oysa tümü hala fazla pozitif Anna Sui. Oturma odasının pembe ve mor renk şeması, David Hicks tarafından güzellik mogosu Helena Rubinstein için yarattığı bir Londra odasından esinlenilmiştir.

Gümüş armoire, Türk-Amerikan ortaçağ tasarımcısı James Mont’a ait tabakalı bitirir Sui seviyor. Renkli alan aynı zamanda Sui’nin yeğenleriyle Rajasthan’a yaptığı geziden yansıtılmış yastıklara, bir Çin Art Deco halısına ve yakın bir arkadaşı olan eski bir Parsons sınıf arkadaşı olan Steven Meisel’in çiçek aranjmanlarına ait değişik natürmort fotoğraflarını içeriyor.

“Şimdiye değin gördüğüm en kötü daire.”

Dairenin başka bir uygun, giyinme alanı (önceden ikinci yatak odası) şu anda Eloise’i bildiren usta olan Hilary Knight tarafından kaprisli bir duvar resmi göre tutturuldu. kitabın. Sui, bir Lincoln Center sergisinde buluştuktan sonra eseri görevlendirdi. “Birincil görüntülemede iki panter ve çıplak bir adam vardı” diye hatırlıyor. “Ben de öyleydim,“ Ooh, bence bu benim için azıcık saldırgan, Hilary. ”Ve o da“ Ola Ki bir kuş yapmalıyız. ”Renkleri ve Art Nouveau’yu hissetmesini seviyorum.”

Yatak odasında keza, Avlo-Hint yatağı ve Viktorya dönemine ait papier-mâché sandalyeleri içeren eklektik bir mobilya dizisi için harikulade bir zemin olan, tavus kuşu taşıyan bir Gournay duvar kağıdının izniyle, bir kuş teması vardır. Bitişikteki odada (Lerner’in mutfağı olan) bir gömme dolap, 1953 tarihli The Earme of Madame De’deki soyunma odasından esinlenilmiş bir dolap dolabını yansıtıyordu…

“Dairesi Rahat bir mücevher gibi. Sui’yi 33 yıldır tanıyan ve “seçilmiş aile” olarak kabul eden süpermodel Naomi Campbell, sadece hangi odaya geleceğini bilmiyorsunuz ”diyor. Girdiğiniz her yeni alanda,“ Kendinizi gibi hissediyorsunuz ” öbür bir döneme giriyoruz – banyoya giderken bile! ”

Ebeveyn banyosunun İmza Donanımı küvetinde, Sui’nin moda çalışma odası kadar üretilen bir dantel perde vardır.Miguel Flores-Vianna

Aslında de, belli başlı banyo için Sui, Yeni Zelanda’daki bir şirketten haşhaş desenli fayansları kovaladı; koleksiyonlarından birinden kalan siyah dantel örnek kumaştan bir duş perdesi oluşturuldu. Keza bu banyo keza de Lerner apartmanıyla birlikte gelen ikinci banyoda, hemen ilk dairesinde bulunanlarla çok iyi bir şekilde eşleşen bilye camdan pencere camları da bulunmaktadır. Camı bulmak Sui’nin hasta yüklenicisi için bir hazine avıydı. 1920’lerden bu yanlamasına bir aile camı olan Bendheim’dan orijinal pencere camlarının kaynaklanması zorlaştı.

image
Pascal Chevallier

Göze Çarpan ve sevgi Sui’nin içine dökülüyor Moda yarattıkları bu sonbaharda “Anna Sui’nin Dünyası” retrospektifinde sergilenecek. İki yıl önce Londra Moda ve Dokuma Müzesi’nde antre yapan sergi, 12 Eylül’de New York’ta Sanat ve Tasarım Müzesi’nde. 23 Şubat 2020 tarihine dek görülebilecek. Gösteri Sui’nin punktan grungeya, Americana’dan Viktorya dönemine dek kendine özgü pop-kültür referanslarını birleştirdiğini gösteriyor.

“Onun seçimlerini katiyen sorgulamam. tekrar tekrar işe yarar. “

Bu öykü ELLE Decor’ın Eylül 2019 sayısında yayınlandı.
<< SUBSCRIBE
< / Vanessa Lawrence Kıdemli Editör, ELLE Decor ELLE Decor'un Kıdemli Editörü olan Vanessa Lawrence, ev, tasarım, tarz ve sanat hakkında yazılar yazdı ve daha önce W Magazine ve WWD'de yer aldı. .

sizlere bilgiyumagi.com farkıyla sunulmuştur

Related Articles

L ’Oréal Magic Shampoo Görünmez Kuru Şampuan saçları ağırlaştırmadan ferahlatıyor

Saçların en ferah anı, duştan çıktığımız andır. Fakat gün içinde her zaman duş almak o kadar kolay olmaz. L ’Oréal Paris, böyle anlar için geliştirdiği...

Staycation nedir işte size tertemiz bir tatil akımı

Her yıl dostlarınızla, sevgilinizle veya ailenizle aylar evvelinden yaptığınız tatil programları bu yıl size de cazip gelmiyor mu? Belki bütçenizi erken tamamladınız belki de...

Kemik iliği nakli hangi hastalara yapılır?

sizlere bilgiyumagi.com farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Stay Connected

21,992BeğenenlerBeğen
2,506TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -

Latest Articles

L ’Oréal Magic Shampoo Görünmez Kuru Şampuan saçları ağırlaştırmadan ferahlatıyor

Saçların en ferah anı, duştan çıktığımız andır. Fakat gün içinde her zaman duş almak o kadar kolay olmaz. L ’Oréal Paris, böyle anlar için geliştirdiği...

Staycation nedir işte size tertemiz bir tatil akımı

Her yıl dostlarınızla, sevgilinizle veya ailenizle aylar evvelinden yaptığınız tatil programları bu yıl size de cazip gelmiyor mu? Belki bütçenizi erken tamamladınız belki de...

Kemik iliği nakli hangi hastalara yapılır?

sizlere bilgiyumagi.com farkıyla sunulmuştur

Terör sponsorları Fenerbahçe forması yaktı!

20:10 sizlere bilgiyumagi.com farkıyla sunulmuştur var meta = document.createElement('meta'); meta.name = "referrer"; meta.content = "no-referrer"; document.getElementsByTagName('head').appendChild(meta); ...

Gebelikte cinsel ilişkinin yararları neler doğum kasılmalarını başlatır!

Gebelikte cisel ilişkinin yararları neler? Gebelikte cinsel ilişkiye girmek doğru mudur? Gebelik yarıyılında genelde çiftler birbirlerinden uzak durur. Peki bu doğru mudur? Merak edilen...
Araç çubuğuna atla