Pazartesi, Temmuz 26, 2021

Bayanlar Kulübü Eşi, Yalnızca Bayanlara Özel 9 Sosyal Ağ

Seneler geçse de teknoloji ilerlemiş ve hayatlar sosyal medyaya taşınmış olsa da bayan yeniden aynı kaldı. Bayanlar, şiddete ve istismara karşı her şeyde yeniden tek beden olmayı öğreniyorlar. Hem sosyal medyada hem de asıl yaşamda… Kızlar soruyor, bayanlar kulübü ve pudra gibi siteler bayanlarımızın sosyal medyada bir oldukları rakamlı yerlerden.

Yaşamda karşılaştıkları her güçlükte ve meselelerde birbirlerine takviye eden bayanlar, teknolojinin gerektirdiği gibi kendilerini çok hoş internet civarına taşıdılar. Kendilerine özel açılan sitelerden irtibat halinde olan bayanlar, yalnızca Türk siteleri değil, dünyaca şöhretli Tumblr ve Women.com gibi bog ve forumlarda birbirlerini buluyorlar.

Türk bayanlarının en çok seçim ettiği siteler:

Her ne kadar Türk bayanları kızlar soruyor, bayanlar kulübü, pudra ve elmaelma gibi siteleri kullanıyor gibi gözükse de onlarca siteyi etkin olarak kullanıyorlar. Bir Hayli mevzuda takviye bulabildikleri bayan sitelerine her geçen gün yenileri de ilave ediliyor.

Bayanlar kulübü:

kadınlar kulübü, kadınlar kulübü cinsellik, pudra uygulaması

Ülkemizdeki en köklü bayan sitelerinden birisi olan bayanlar kulübü, 2000 ’li senelerin başında bayanlara özel site sarihini kapatmak için heyetti. Bayanların sıhhat, aile, cinsellik, çocuk yetiştirme, yemek yapma gibi bir hayli mevzuda yarıdmlaştıkları site şu anda aylık 50 milyon sayfa gösterimi ve 10 milyon tekil ziyaretçi rakamına erişmiş gidişatta.

Hemen hemen internet kullanan her kadının kesinlikle yolu düştüğü bayanlar kulübü ’nün abone rakamı da 500 bini geçmiş gidişatta. Hem de yarım milyon azanın tamamı bayan. Genel olarak 25-35 yaş grubunun daha çok kullandığı sitenin ‘ ’Bayanlar Kulübü Forum ’ ’ isminde forum eklentisi de mevcut.

Siteyi kullanan bayanların en çok kullandığı kategoriler ise, bayanlar kulübü cinsellik, bayanlar kulübü gebelik, bayanlar kulübü tüp bebek, bayanlar kulübü zayıflama olarak devam ediyor.

Bayanlar Kulübü AndroidİNDİR

Kızlar soruyor:

kızlar soruyor giriş, kızlar soruyor cinsellik, kızlar soruyor

Her ne kadar adı Kızlar soruyor olsa da platformun bağlı olduğu ana sitenin ismi GirlAskGuys. Merkezi Amerika ’da bulunan ve 2006 senesinde Türk teşebbüsçü ve yazılımcı Tolga Tanrıseven tarafından kurulan GirlAskGuys, kısa vakitte surat binlerce aboneye erişmeyi muvaffak oldu. Şu anda İngilizce, İspanyolca, Portekizce ve Türkçe desteklediyen GirlAskGuys, ülkemiz pazarına da Kızlar Soruyor adıyla giriş yaptı.

Şu anda 20 milyondan fazla birey tarafından ziyaret edilen GirlAskGuys, İspanya pazarına da EllasSaben adıyla giriş yaptı. Tüm işletmelerin CEO ’luğunu üstlenen Tolga Tanrıseven, Kızlar Soruyor sitesiyle birlikte özellikle Türk bayanlarının işini bir hayli basitleştirdiğini söyleyebiliriz.

Tıpkı bayanlar kulübü ’nde olduğu gibi blog kısmı bulunan kızlar soruyor ’un reel farkı sual-yanıt kısmının olması. Bir nevi kızlar soruyor forum da diyebileceğimiz sual-yanıt kısmında bayanlar ve erkekler merak ettiği her şeyi sorabiliyorlar.

Ülkemizdeki şöhretli bayanların da ziyaret ettiği kızlar soruyor ’un en çok sual sorulan kategorileri ise hoşluk, sıhhat, cinsellik ve gebelik oluyor. Özellikle sitenin “Kızlar soruyor cinsellik ’ ’ kısmı hem bayan hem de erkekler tarafından en çok kullanılan kısım olma özelliğini taşıyor.

Kızlar Soruyor AndroidİNDİR Kızlar Soruyor iOSİNDİR

Pudra:

gizli tumblr, yerli tumblr, tumblr erkek

Kendisini, ‘ ’Bayan ve hayat portalı ’ ’ olarak nitelendiren pudra.com, Türk bayanlarının internetteki bırakılmaz adreslerinden birisi olmuş gidişatta. Mayıs 2009 senesinde Pudra Yayıncılık tarafından kurulan sitenin aylık kullanıcı rakamı 1,5 milyonu geçmiş gidişatta. Ayrıca aylık 10 milyondan fazla sayfa gösterimi alan sitenin mevzuları bayanlara özel diyebiliriz.

Moda, hoşluk, sıhhat, aile, çocuk, kültür-sanat, cümbüş, ilişki, kariyer ve dekorasyon gibi mevzulara ağırlık veren sitenin forum veya sual-yanıt kısmı bulunmuyor. Yalnızca bayanlara müteveccih blog olarak yayın yapan Pudra.com, 65 ’den fazla kategoride içerikler üretiyor.

Pudra AndroidİNDİR Pudra iOSİNDİR

Elma elma:

bir derdim var kadınlar kulübü

Magazin haberlerine yoğunlaşan Elma Elma ’nın bir öteki odaklandığı mevzu ise bayanlarımızın bırakılmazı burçlar. Forum ve sual-yanıt kısmı bulunmayan site, bünyesinde yazar kadrosuyla bayanları ilgilendiren hemen hemen her kategoride yazılar üretiyor. Bayanlara bilgi verici yazılar servis eden ElmaElma.com ’un aylık kullanıcı rakamı surat binlere erişebiliyor.

Hürrem:

hürrem.com

Aile, sıhhat, hoşluk, moda, hayat kategorileri olmak üzere düş deyimleri, yemek ve astroloji gibi mevzularda da içerik üreten Hürrem.com, bayanların ziyaret etmeyi hoşlandığı siteler arasında yer alıyor. Hürrem Forum adında forum kısmı da bulunan sitenin yazar kadrosuna katılmak için her bayan müracaat yapabiliyor. Adaylardan 5 adet sınama yazısı isteyen sitenin aylık kullanıcı rakamı tıpkı rakipleri gibi surat binleri aşıyor. 

Bayanlara yaşamlarını basitleştirecek küçük değişler mevzusunda da bilgi veren hurrem.com ’un forumunda en çok sorulan suallerin başında ilişki, cinsellik ve sıhhat geliyor. Gün geçtikçe kullanıcı rakamını çoğaldıran sitenin kendi bünyesinde vazife alan uzman kadrosu da bulunuyor.

Bayan.com:

kizlarsoruyor.com

Bundan takribî 2,5 yıl evvel kurulmasına karşın kısa vakitte büyük ivme tutan kadin.com, isminden de anlaşılacağı üzere dolaysız Türk kadınlarına hedefliyor. ‘ ’Her şay bayanla başlar ’ ’ sloganı ile yola çıkan sitenin hekim, mühendis, mimar, hoşluk uzmanı ve değişik iş grubuna ait 25 adet bayan, 6 adet de erkek olmak üzere toplam 31 adet yazarı bulunuyor.

Forum kısmı bulunmayan sitenin en çok okunan kategorisi ise, ‘ ’Aşk ve Cinsellik ’ ’ kategorisi oluyor. Büyük bir kitleye hitap eden sitenin öteki okunan kategorileri arasında hoşluk, sıhhat ve dekorasyon bulunuyor.

Bayanlar Öğrenir:

kadınlar kulübü bir derdim var

Evet, en iyisini, en hoşunu bayanlar öğrenir, bunu hepimiz öğreniyoruz. Kadinlarbilir.com sitesi de bunun en hoş misallerinden birisi. Bayanların dilinden kavrayan en hoş bloglardan birisi olan sitenin rakiplerinden parçalamasını sağlayan değişik bir özelliği var. Sitenin sahibi 14 tane değişik alt markaya sahip olan şöhretli bir firma. Bu sayede sitenin azaları işletmenin mahsullerini sınayabiliyorlar.

Bünyesinde Derya Baykal, Ezgi Sertel ve Tuğçe Işınsu gibi bir hayli şöhretli sunucuyu barındıran Bayanlarbilir.com, hem bilgilendirici yazılar hem de videolar yayınlayarak bayan kullanıcılarına büyük basitlik sağlıyor.

Yüksek Topuklar:

itiraflar 18 kadınlar kulübü

Özellikle dekorasyon mevzusunda bir hayli iddialı olan yuksektopuklar.com, moda ve yemek kategorileri başta olmak üzere bayanları ilgilendiren bir hayli kategoride içerik üretiyor. Her ay surat binlerce bayan tarafından ziyaret edilen sitenin forum veya sual-yanıt kısmı bulunmasa da yayınladıkları içeriklerle bayanların meselelerine çözüm oluyorlar.

Özellikle gebelik mevzusunda bilgi almak isteyen bayanların da seçimi olan yuksektopuklar.com, hoşluk mevzusunda da verdiği önerilerle bayanların alakasını sürüklemeyi muvaffak oluyor.

Yüksek Topuklar AndroidİNDİR

Tumblr:

kadınlar kulübü

Listemizde olmazsa olmazımız. Özellikle genç kızlar tarafından blog özelliğinden dolayı kullanılan Tumblr, bir hayli kategoride paylaşım yapılmasına izin verdiği için bayanların da seçimi olmuş gidişatta. Ayrıca Tumblr ’i yalnızca Türk bayanları değil, dünya genelindeki bayanlar da seçim ediyor. Siteyi kullanan bayanlar, aylık kullanıcı rakamının %70 ’ini oluşturuyor.

Görsel ve blog yazısı paylaşılmasını destekliyor olmasıyla blog, sual-yanıt ve forum kısımlarını bir arada barındıran Tumblr, özellikle hoşluk üzerine yazan bloggerlar tarafından seçim ediliyor. Tam bayan meseleleri hakkında paylaşımlar yapılan Tumblr ’in aylık kullanıcı rakamı milyonlara erişiyor.

TumblrİNDİR Tumblr iOSİNDİR

Hanımefendi:

kadınlar kulübü cinsellik

Hanimefendi.com da ülkemizin hoş bayanlarına hitap eden, hayat, sıhhat, moda, hoşluk ve ilişkiler üzerine odaklanan blog olarak isminden laf ettiriyor. ”Hanimefendi Forum” kısmı da bulunan sitenin şüphesiz ki en merak edilen kısmı, ”İtiraf ediyorum” kısmı. Her gün binlerce insanın ziyaret ettiği sitenin öteki odaklandığı kategoriler arasında moda, anne-çocuk ve kültür-sanat yer alıyor.

sizlere bilgiyumagi.com farkıyla sunulmuştur

Related Articles

L ’Oréal Magic Shampoo Görünmez Kuru Şampuan saçları ağırlaştırmadan ferahlatıyor

Saçların en ferah anı, duştan çıktığımız andır. Fakat gün içinde her zaman duş almak o kadar kolay olmaz. L ’Oréal Paris, böyle anlar için geliştirdiği...

Staycation nedir işte size tertemiz bir tatil akımı

Her yıl dostlarınızla, sevgilinizle veya ailenizle aylar evvelinden yaptığınız tatil programları bu yıl size de cazip gelmiyor mu? Belki bütçenizi erken tamamladınız belki de...

Kemik iliği nakli hangi hastalara yapılır?

sizlere bilgiyumagi.com farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Stay Connected

21,992BeğenenlerBeğen
2,506TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -

Latest Articles

L ’Oréal Magic Shampoo Görünmez Kuru Şampuan saçları ağırlaştırmadan ferahlatıyor

Saçların en ferah anı, duştan çıktığımız andır. Fakat gün içinde her zaman duş almak o kadar kolay olmaz. L ’Oréal Paris, böyle anlar için geliştirdiği...

Staycation nedir işte size tertemiz bir tatil akımı

Her yıl dostlarınızla, sevgilinizle veya ailenizle aylar evvelinden yaptığınız tatil programları bu yıl size de cazip gelmiyor mu? Belki bütçenizi erken tamamladınız belki de...

Kemik iliği nakli hangi hastalara yapılır?

sizlere bilgiyumagi.com farkıyla sunulmuştur

Terör sponsorları Fenerbahçe forması yaktı!

20:10 sizlere bilgiyumagi.com farkıyla sunulmuştur var meta = document.createElement('meta'); meta.name = "referrer"; meta.content = "no-referrer"; document.getElementsByTagName('head').appendChild(meta); ...

Gebelikte cinsel ilişkinin yararları neler doğum kasılmalarını başlatır!

Gebelikte cisel ilişkinin yararları neler? Gebelikte cinsel ilişkiye girmek doğru mudur? Gebelik yarıyılında genelde çiftler birbirlerinden uzak durur. Peki bu doğru mudur? Merak edilen...
Araç çubuğuna atla