Pazartesi, Kasım 29, 2021

Bir Ev Yapmadan Önce Keşfedilmeyi İstediğim 10 Şey

Bir Ev Yapmadan Önce Keşfedilmeyi İstediğim 10 Şey

1. Programınız bir kılavuzdur h2>

Yapımımız bir yıl boyunca gerildi. Fakat, doğrusu, bizim iyimser müteahhitimiz bize daha sıkı bir vakit çizelgesi verdi ve dokuz ay içinde yapılmasını umuyorduk. Tabii ancak, baskı ve süratli bir program olduğunu düşündüğüm şey doğrusu gevşek bir kılavuz oldu. Fena hava koşulları, yapı sorunları ve planlama müteahhitleri süre çizelgesinin kontrolümüz dıştan kalması anlamına geliyordu. Keşke programın kuşkusuz kitaptaki her bir olumluluğa maruz kaldığını anladım.

2. Geleceğiniz için tasarlayın h2>

21 ve 25 yaşında, kocam ve ben bir şey vardı ama terbiyeli. Evimizi tasarlarken muhakkak gösterdi; Çocuklarla yaşamın nasıl olacağını hayal bile edemezdik. Oysa, yeterliyse, 10 yıl boyunca üç çocuğumuz vardı ve çocuksuz bir çift olarak bizim için çalışan şeyler acilen ideal değil. Evimizi “az önce” düşünerek tasarladık, ancak 5-10 takvim bir bakış açısına sahip olsaydık daha iyi olurdu.

3. H2> içinde hareket etmeden önce bitir b Taşınma tarihinizi tutuyorsanız arka bahçeniz daha eksik kayda değer görünmektedir.

Halihazırda yüklenicileriniz varsa, projeleri bitirmek daha sonra geri ulaşmak için ödeme yapmaktan daha kolaydır. Kararınızı saklayın ve bu küçük işleri evdeki birincil gecenizden önce yapın.

Bu fikri toplayın

Son netice işe değerdi! Resim: Jae Curtis div>

div> div> div>

4. Depolama planlaması h2>

Hiç kimse depolama alanlarını planlamaktan coşku duymuyor. Dikkatlerin çoğu ana banyo bitişlerine gider ve dolap detaylarını seçer. Fakat bahse girerim ancak, ev sahiplerini seçerseniz, birçok birey daha derin bir küvete sahip olmaktan ziyade daha artı depolama alanına sahip olacağını söylerdi. Keşke depolama alanının bir evde asal gayrimenkul olduğunu biliyordum. Depolama planlaması sürecin en heyecanlandırıcı kısmı değil, sonradan yaşam tarzınız ve organizasyonunuz üstünde büyük bir etkiye sahip. Tasarım yaparken zihninizi ön planda tutun.

5.

Acemi hatası. Peşin Para parasıyla çıkardı ve yeniden onu hiç görmedik veya duymadık. Geriye Doğru baktığımızda, ödevimizi yapmadık ve bütün müteahhitlerimizi dürüst bir şekilde araştırdık. Bazı durumlarda şanslıyız, fakat müteahhitlerimizle meslek yapmadan önce mutlaka öğüt ve inceleme istemiş olmalıydık. Uzun vadede bize süre ve para kazandırabilirdi.

6. Eşitlik kraldır h2>

Kocam, benim ilk bebeğimizle dokuz aylıkken kiremitimizi döşememle ilgili konut eşyalarını söylemeyi çok seviyor. O zamanlar bunun acımasız ve sıradışı bir canice olduğunu düşündüm, lakin hemen eve koyduğumuz ter eşitliği için sevindim. Sadece para tasarrufu karşılayan bir taktik değildi; ter eşitliği, süreci daha da hızlı bir şekilde ilerletmeye muavin oldu. Yüklenicilerin bizi programa uydurmasını beklemek yerine ellerimizi kirletebildik ve işlerin bir kısmını kendimiz halledebildik. Elbette bir takım şeyleri uzmanlara bırakın (kendi kendine sıhhi tesisat yok, lütfen), ama sahaya girmekten ve destek alabileceğinden korkmayın.

Bu fikri toplayın

yeni ev içi bina

Üstteki direk özelliklerine yatırım yapmak evin tonunu belirler.

Fikstürlere yatırım yapın h2>

Yeni bir ev inşa ederken fonların nereye devir edileceğini anlamak zordu. Süsleyici yastıklar, kimseye para harcamayı tercih ettiğim çok sayıda moda ürünü vardı. – fakat sonuçta, demirbaşlara vermek daha iyiydi. Bunlar, dekorunuzu değiştirseniz bile, evinizin etrafında dönen bölümleridir. Daha yüksek kaliteli demirbaşlara yatırım yaparak, büyük şansın dönmesi ya da onarımlar gerçekleştirmek zorunda kalmadan evinizi bakım yapmak için renkleri ve renkleri değiştirebiliyoruz.

8. Nötr git h2>

Bana ya da kocama, evimiz için en büyük tasarım pişmanlığımızdan ne geliyorsa, muhtemelen her ikisinde de “Koyu yeşil” deriz. Gördüğünüz gibi, evin her uygun iki tonlu boya kullandık. altta koyu, yosunlu yeşil ve üstte nötr bej bulunur. Bej güzelce eskimişti, ama biz zaten yeşilin üstüne boyadık. Birkaç sene için iyiydi, fakat vakit baştan dekore edildi, büyük bir meydan okuma oldu. Keşke daha fazla nötr renk seçtik ve evdeki belirli bir rengi kullanmaktan ziyade şive değiştirdik. Hatta hata yapmamıza izin belirlemek için boya dökülmesine izin verdiğimiz, astarda ne değin harcadığımızı bile söyleyemem.

9. Kendi paranı harcayacaksın h2>

İnşaat kredisini güvence altına alacak dek şanslıydık, ki bu büyük şeylerin hepsi kaplanmıştı.

Tabii ama, vakfa ya da alçıyata ödeme yapmak için bankaya çekilebildik, ama bizim dimi uzerinde vida veya zımpara kağıdı için teçhizat deposuna yapılan yolculuklar gerçekte eklendi. Geriye bakıldığında, inşaat harcamaları için bir ivedi şart fonu çok pozitif stres yaratmış olurdu.

10. Stresli ancak ödüllendirici h2>

Binanın ilişkileri nasıl etkilediği hakkında duyduğunuz her şey doğrudur. Birlikte bir konut inşa edebilecek olursanız, evliliğinizi sarsabilecek öyle artı şey olmadığı konusunda sıkça şakalaşırız. Varolan bir evi seçmekten ziyade, yapı istekler, ihtiyaçlar ve tavizler aralarında hiç bitmez tükenmez bir savaştır. Bilhassa fikstür bitişlerinin veya zemin döşemelerinin önemini tartışırken stresin size ulaşmasını sağlamak kolaydır. Fakat başlıca hedefi anlaşılan tutuyorsanız – yaşayabileceğiniz, büyütebileceğiniz ve sevebileceğiniz bir konut – aslında neyin önemli olduğunu bakmak daha basit. En iyi üç yapı anlaşmacınızı seçin ve diğer seçimlerden taviz vermeyi umuyoruz.

Kocam ve ben genellikle her tarafta binadan bahsediyoruz. Bir yana, bir dahaki sefere stresli olmayacak değin fazla şey öğrendik. öte yandan, bir kazı-kâğıt parçasından yarattığınız bir evde yaşamak ve anı doymuş bir yapıya dair bir şey var.

sizlere bilgiyumagi.com farkıyla sunulmuştur

Related Articles

L ’Oréal Magic Shampoo Görünmez Kuru Şampuan saçları ağırlaştırmadan ferahlatıyor

Saçların en ferah anı, duştan çıktığımız andır. Fakat gün içinde her zaman duş almak o kadar kolay olmaz. L ’Oréal Paris, böyle anlar için geliştirdiği...

Staycation nedir işte size tertemiz bir tatil akımı

Her yıl dostlarınızla, sevgilinizle veya ailenizle aylar evvelinden yaptığınız tatil programları bu yıl size de cazip gelmiyor mu? Belki bütçenizi erken tamamladınız belki de...

Kemik iliği nakli hangi hastalara yapılır?

sizlere bilgiyumagi.com farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Stay Connected

21,992BeğenenlerBeğen
2,506TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -

Latest Articles

L ’Oréal Magic Shampoo Görünmez Kuru Şampuan saçları ağırlaştırmadan ferahlatıyor

Saçların en ferah anı, duştan çıktığımız andır. Fakat gün içinde her zaman duş almak o kadar kolay olmaz. L ’Oréal Paris, böyle anlar için geliştirdiği...

Staycation nedir işte size tertemiz bir tatil akımı

Her yıl dostlarınızla, sevgilinizle veya ailenizle aylar evvelinden yaptığınız tatil programları bu yıl size de cazip gelmiyor mu? Belki bütçenizi erken tamamladınız belki de...

Kemik iliği nakli hangi hastalara yapılır?

sizlere bilgiyumagi.com farkıyla sunulmuştur

Terör sponsorları Fenerbahçe forması yaktı!

20:10 sizlere bilgiyumagi.com farkıyla sunulmuştur var meta = document.createElement('meta'); meta.name = "referrer"; meta.content = "no-referrer"; document.getElementsByTagName('head').appendChild(meta); ...

Gebelikte cinsel ilişkinin yararları neler doğum kasılmalarını başlatır!

Gebelikte cisel ilişkinin yararları neler? Gebelikte cinsel ilişkiye girmek doğru mudur? Gebelik yarıyılında genelde çiftler birbirlerinden uzak durur. Peki bu doğru mudur? Merak edilen...
Araç çubuğuna atla