Perşembe, Temmuz 29, 2021

Facebook Video İndirme Usulleri iOS, Android, Windows

Facebook, bir zamanların sosyal medya devi. Her ne kadar şu anda daha önceki kullanıcılar yerini orta yaş kullanıcılarına vazgeçmiş olsa da hala daha yaptığı yatırımlarla isminden sıkça laf ettiriyor. Mark Zuckerberg tarafından kurulan Facebook, sosyal medya siteleri arasında o zamanlar devrim kalitesindeydi. Özellikle grup kurma özelliği ile gençler tarafından çok seçim ediliyordu.

Hala daha milyonlarca birey tarafından kullanılan Facebook, Watch gibi video odaklı platformlara yaptığı yatırımlarla da isminden laf ettirmeye devam ediyor. Instagram ’dan değişik olarak Faceobok video indirme operasyonlarına ve resimleri indirmeye izin veriyor. Kullanıcılar istediği videoyu üçüncü parti uygulamalara gerek dinlemeden rahatlıkla indirebiliyorlar. 

facebook video indir programsız

Her ne kadar Facebook kullanıcıları aynı kullanım rahatlığını Instagram ’a da gelmesini istiyor olsa da firma, bu mevzuda oldukça katı. Çünkü Instagram, ilk planlandığı gibi yalnızca mobil makinelere geçimli biçimde kalacak. Başka Bir Deyişle Windows kullanıcıları Instagram ’ın tüm özelliklerini bilgisayardan kullanamayacaklar. Instagram ’dan video indirme operasyonu da Facebook ile mukayese etildiğinde bir hayli güç gözüküyor.

Facebook video indirme – Windows ve MacOS:

Facebook video indirmek için kullanıcılarına basitlik sağladığını yukarıyada da belirtmiştik. MacOS ve Windows kullanıcıları hiçbir üçüncü parti uygulama veya siteye gereksinim dinlemeden “mbasic” dediğimiz usul sayesinde videoları indirebiliyorlar. Bu usul sayesinde, hiçbir biçimde üçüncü parti uygulamalara gereksinim dinlenmiyor. Ama bu usul ne yazık ki Facebook ’un mobil uygulamaları üzerinden çalışmıyor.

Windows işletim sistemi kullanan kullanıcılarına büyük basitlikler sağlayan Facebook, öbür sosyal medya uygulamalarına göre bu özelliği sayesinde bilgisayar kullanıcıları için bir adım öne çıkıyor. Özellikle platformu uzun vakit kullanan Windows ve MacOS kullanıcıları öbür sosyal medya sitelerine göre istediklerini rahatça indirdikleri için oldukça hoşnutlar.

Windows ile Facebook’tan video indirmek için:

Facebook programsız video indirme için indireceğimiz videoyu açıyoruz,

facebook video indir programsız

Ardından videoya sağ tıklayarak, ‘ ’Video internet adresini URL göster ’ ’ diyoruz,

facebook video indirme programı

Buradaki URL adresini seçip kopyalıyoruz,

facebook video indirmek

www kısmını siliyor yerine mbasic yazıyoruz

facebook video indir online

Videoyu tekerrür oynatıyoruz,

facebook video indir ios

Videonun üzerine sağ tıklayarak, ‘ ’Video olarak kaydol ’ ’ alternatifine tıklıyoruz,

facebook indir mobil

Bu sayede Facebook ’un Windows kullanıcılarına tanıdığı programsız video indirme özelliği sayesinde izleyip sevdiğimiz videoları bilgisayarımıza indirebiliyoruz.

MacOS ile Facebook’taki bir videoyu indirme:

Windows için geçerli uygulama MacOS için de geçerli olsa da bazı kullanıcılar problemler yaşayabiliyorlar. MacOS ’un değişiklik göstermesinden dolayı Facebook video indirme operasyonunun en sıhhatli biçimde yapılabilmesi için üçüncü parti uygulamalara gereksinim dinleniyor.

MP4, AVI, Android, MKV, WMV, MP3, 3GP ve PSP formatına desteklediyen Freemake.com sitesi, bu gereksinimi oldukça fazla karşılıyor. Ayrıca sitenin 9 senelik geçmişi ve 83 milyondan fazla kullanıcıya hitap ediyor olması son derece tehlikesiz olduğunu gösteriyor.

Buradan Freemake sitesine gidin, İstediğiniz videonun linkini koliciğe yapıştırın, “Download now” butonuna tıklayın

Bu üç adımlık gayet kolay adımlar sayesinde bir MacOS kullanıcısı olarak Facebook ’tan hoşlandığınız videoları indirebilirsiniz. Her ne kadar Windows işletim sistemine göre MacOS azıcık daha zorluyor olsa da genel olarak öbür mobil platformlara göre daha basitlik sağlıyor. 

Facebook video indirme – Android için:

facebook video indirme programsız

Sahip olduğu mobil uygulamalar sayesinde Android ’de en istikrarlı çalışan uygulamalardan olan Facebook, kullanıcılarının video indirmelerine bu platformda da büyük basitlikler sağlıyor. Lakin Windows işletim sisteminde olduğu gibi Android uygulaması üzerinden programsız video ne yazık ki indirilemiyor. Bunun için size önerimiz Video Downloader for Facebook uygulaması olacak.

Uygulamayı telefonunuza kurduğunuz zaman tek yapmanız gereken indireceğiniz videonun URL linkini programda aratmak, o kadar.

Video Downloader for Facebook uygulamasını telefonunuza kurun, Enter video url kısmına indireceğiniz videonun linkini yapıştırın, Download Videos butonuna tıklayın.

Bu sayede basitçe hoşlandığınız Facebook videoları kullandığınız Android cep telefonlarınıza indirmiş olacaksınız.

Video Downloder for Facebook AndroidİNDİR

Facebook video indirme – iOS iPhone:

facebook video indir ios

Tıpkı Instagram video indirme uygulamalarında olduğu gibi Apple güvenlik mazeretiyle Facebook video indirme mevzusunda da kasvetler çıkarabiliyor. Ama üçüncü parti uygulamalar sayesinde natürel ki bu kasvetler gayet kolay biçimde aşılabiliyor. Bu uygulamalar arasında siz önerimiz Browser and Documents Manager uygulaması olacak.

Uygulamayı iOS makinenize kurun, Uygulamanın üst kısmındaki URL yazma yerine pickvideo.net yazıfn ve siteye girin, Çıkan ekrandaki koliciğe indirmek istediğiniz Facebook videosunun URL yapıştırın, Download butonuna tıklayın

Bu operasyonlardan sonra istediğiniz Facebook videosunu iOS işletim sistemine sahip iPhone makinelerinize indirmiş olacaksınız. Ayrıca bu usul sayesinde iOS destekleyen Apple tabletlerinize videoları indirebilirsiniz. iOS kullanıcılarına öbür önerimiz ise yalnızca AppStore üzerinden yayınlanan uygulamaları kullanarak Facebook videoları indirin.

Browser and Documents Manager iOSİNDİR

Facebook neden video indirmesine izin veriyor?

facebook video indir

Facebook, Twitter veya Instagram gibi çok sıkı güvenlik kaidelerine sahip olmadığı için özellikle Windows kullanıcılarına basitçe video indirmeye izin veriyor. Bunun bir öbür en büyük nedeni ise Facebook ’un ilk Windows geçimli tarayıcılar için geliştirilmiş olması. Başka Bir Deyişle Instagram gibi mobil uygulamalar olarak değil, tamamen bilgisayar platformuna geliştirildiği için bu cins özellikleri bütün geçimli biçimde çalışıyor. MacOS üzerinden de Windows ’a yakın istikrarlıda dayanak veren Facebook, mobil platformlardaki geçimliliğini çoğaldırmak için de her geçen gün ek uygulamalar çıkarıyor ya da altyapı çalışmaları asıllaştırıyor.

Özellikle işletmenin yaptığı milyarlarca dolar yatırımlardan en ehemmiyetlisi Android, iOS, MacOS ve Windows işletim sistemleriyle olan geçimli çalışması üzerine yapılıyor. Bu sayede platform fark etmeksizin Facebook kullanıcıları son derece basitlik sağlıyorlar.

Facebook video indirme harekâtları için program koşul mu?

facebook

Bu sualin yanıtı hem evet hem de hayır. Yukarıyada da bahsettiğimiz gibi her ne kadar bazı platformlarda Facebook programsız video indirme ihtimali tanısa da ne yazık ki işletim sistemlerinin değişiklik gösteren güvenlik kaidelerinden dolayı bu ihtimali her platformda tanıyamıyor. Haliyle kullanıcılar üçüncü parti uygulamaları kullanmak zorunda kalıyorlar.

Ancak natürel ki taşıtı programlar kullanırken hesap güvenliğimizi de elden vazgeçmemek gerekiyor. Bir Hayli programın içinde hasarlı yazılımlar olabiliyor. Bunlardan korunmanın en iyi yolu ise asla hesap bilgilerini isteyen taşıtı program veya siteleri kullanmamaktan geçiyor. Bir öbür tehlikesiz yol ise öbür kullanıcılar tarafından öneri edilen üçüncü parti uygulamaları kullanmak.

sizlere bilgiyumagi.com farkıyla sunulmuştur

Related Articles

L ’Oréal Magic Shampoo Görünmez Kuru Şampuan saçları ağırlaştırmadan ferahlatıyor

Saçların en ferah anı, duştan çıktığımız andır. Fakat gün içinde her zaman duş almak o kadar kolay olmaz. L ’Oréal Paris, böyle anlar için geliştirdiği...

Staycation nedir işte size tertemiz bir tatil akımı

Her yıl dostlarınızla, sevgilinizle veya ailenizle aylar evvelinden yaptığınız tatil programları bu yıl size de cazip gelmiyor mu? Belki bütçenizi erken tamamladınız belki de...

Kemik iliği nakli hangi hastalara yapılır?

sizlere bilgiyumagi.com farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Stay Connected

21,992BeğenenlerBeğen
2,506TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -

Latest Articles

L ’Oréal Magic Shampoo Görünmez Kuru Şampuan saçları ağırlaştırmadan ferahlatıyor

Saçların en ferah anı, duştan çıktığımız andır. Fakat gün içinde her zaman duş almak o kadar kolay olmaz. L ’Oréal Paris, böyle anlar için geliştirdiği...

Staycation nedir işte size tertemiz bir tatil akımı

Her yıl dostlarınızla, sevgilinizle veya ailenizle aylar evvelinden yaptığınız tatil programları bu yıl size de cazip gelmiyor mu? Belki bütçenizi erken tamamladınız belki de...

Kemik iliği nakli hangi hastalara yapılır?

sizlere bilgiyumagi.com farkıyla sunulmuştur

Terör sponsorları Fenerbahçe forması yaktı!

20:10 sizlere bilgiyumagi.com farkıyla sunulmuştur var meta = document.createElement('meta'); meta.name = "referrer"; meta.content = "no-referrer"; document.getElementsByTagName('head').appendChild(meta); ...

Gebelikte cinsel ilişkinin yararları neler doğum kasılmalarını başlatır!

Gebelikte cisel ilişkinin yararları neler? Gebelikte cinsel ilişkiye girmek doğru mudur? Gebelik yarıyılında genelde çiftler birbirlerinden uzak durur. Peki bu doğru mudur? Merak edilen...
Araç çubuğuna atla