Perşembe, Ağustos 5, 2021

Gebeliğinizi Planlayın,Önlemlerinizi Alın

Gebeliğinizi Planlayın,Önlemlerinizi Alın

Günümüz kadınları iyi bir yaşam sürdürebilmek, kariyer yerine getirmek, hesaplı özgürlüğünü karşılamak gibi nedenlerden dolayı anne olmayı ertelemektedirler.Çiftler hayatın her alanında olduğu gibi bebek sahibi olma konusunda da plan gerçekleştirmek zorunda kalıyorlar.

Bebek sahibi olma ve annelik duygusunu yaşama zamanını geldiğinin düşünen çiftler mutlaka kadın hastalıkları ve doğum uzmanlarından destek ve yardım almalıdırlar.Çünkü sağlık durumu açısından hiçbir sorun olmamasına karşın hamilelik gerçekleşememektedir.Yumurtlama zamanı tutturulamıyor veya farkında olan olmadan hamileliği yasaklayıcı hatalar yapılabilmektedir.Çiftler ayrıca fiziksel ve ayrıca manevi açıdan kendini hazırlanmış hissettiklerinde uzman bir doktor desteği ile hamilik sürecine birincil adımları atmalıdırlar.

Uzmanlar bebek sahibi olmayı düşünen çiftlere;bebek yapmayı gerçekten kendilerini hazır hissetmelerini,onun sorumluluklarına hazırlıkla olmaları konusunda özellikle bilgilendiriyorlar.

Bir Bayan Hamileliğe Kaç ay Önceden hazırlanmalı :

Uzmanlar bebek sahibi olmayı planlayan anne adaylarının;doğum kontrol hapı kullanıyorlar ise en az üç(3) ay evvelden kesmelerini ve benzer süre da kontrollü cinsel ilişki öneriyorlar.Anne adayları aynı zamanda hamilik döneminden üç(3) ay öncesinden FOLİK ASİT kullanımına başlamalı gebeliğin ilk üç (3) ayında devam edecek şekilde kullanımını sağlamalıdırlar.Böylece bebeğin sinir sisteminde mümkün bir problem olma ihtimalini %80 oranında azaltmayı başarabilirler.Uzmanlar,anne adayında asap sistemi ile ilgili bir sağlık durumu problemi var ise FOLİK ASİT kullanım oranının birazcık daha yüksek tutulması gerektiğini belirtiyorlar.Örneğin sağlıklı bir anne adayında oran 0,4mg iken afiyet problemi yaşamış anne adayında bu oran 4 mg olarak kullanılmasını nasihat ediliyor.İlk bebeği bu şekilde doğan anne adaylarının öteki bebekte de aynı sıhhat sorunu ile tesadüf olasılığı birincil bebeğine tarafından %5 daha fazladır.

Her anne adayı için sağlıklı bir gebelik öncesi ve hamilelik süresi süreci geçirmeleri hem annenin sağlığı hem de bebeğin sağlığı için uzman doktor desteği almaları mutlaka gereklidir.

Yumurtlama dönemini faktörü

Yumurtlama döneminin gebe kalmak için en kayda değer faktörlerden biri olduğunu gösteren uzmanlar,bilhassa planlı bir hamilelik düşünen bayanların bu günlere uyarı etmeleri gerektiğini belirtiyorlar.Adet kanamaları 28 günde bir , düzenli geçiren kadınlar için yumurtlama tarihi adet başlangıcından 14 gün sonradır. Kadının en fertil (gebeliğe en kullanışlı) günleri yumurtlamanın olduğu gün ve bundan önceki üç gündür.

Beden ısınınızı teftiş ederek de yumurtlama zamanınızı tespit edebilirsiniz.Normal vücut ısınız yumurtlamadan 24 saat önce yarım derece düşer , yumurtladıktan sonra her yerde normale döner. Yalnız dikkat etmeniz gereken bir nokta var karoser ısısı hastalıklar yüzünden de düşebilir. Bu yüzden sadece bu tekniğe güvenmekten kaçının.

Hamileliğe hazırlık için neler yapmalı :

Bebek sahibi olmaya karar veren anne adayları ilk olarak Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanına muayene olmalıdır.Jinekolojik tetkik ile beraber smear testi mutlaka yapılmalıdır.(Smear testi rahim ağzı enfeksiyonu ve rahim kanserlerinin tespiti için yapılmaktadır.)Hamilelik öncesi anne adayına doktorunun gözetimi altında kansızlık(kansıklık),enfeksiyon hastalıklarının taraması,Hepatit B,C, HIV ve kızamıkçık testlerinin yapılması gerekmektedir.Anne adayında kansızlık(kansızlık),kızamıkçık testlerinin sonuçlarına anemisi(anemi) seviyesi düşük ise hamilelik öncesi olağan seviyeye getirilmeli,kızamıkçık bağışıklığı yok ise kızamıkçık aşısı yapılmalıdır.Gebelik döneminden altı(6) ay öncesinden planlanmalı,hamilelik sürecinde kızamıkçık geçirildiği takdirde bebekte ağır sakatlıklara yol açabilir.Uzmanlar bu durumda hamilelik sürecinin sonlandırılması gerektiğini belirtmektedirler.

Bebek sahibi elde etmek isteyen anne adayları sağlıklı bir hamilelik süreci geçirmeleri için sigara,alkol gibi alışkanlıkları bırakmalı,ağır ve stresli meslek ortamlarından uzaklaşmalıdırlar.

Planlı Hamilelik İçin Doğal Yolları Deneyebilirsiniz

Hamilelikten korunmaksızın, bir sene süreyle ahenkli bir cinsel yaşama karşın gebe kalınamaması durumunda kısırlıktan(infertilite) söz edilebilir.Bu sure içerisinde gebe kalmak için doğal yollara başvurabilirsiniz.Amerika da özellikle kısırlık yaşayan (infertil) hastalar düşünülerek, doğal yolla gebe kalmaya tezgâhtar olması amacıyla yapılmış olan Preseed jel, artık TC. Sağlık Bakanlığı izini ile ülkemizde de bulunmaktadır. Bu jel, içerdiği doğal ARABİNOGALAKTAN bitki şekeri baştan sona spermlere hasar vermeyip, sperm hücrelerine antioksidan desteği sağlayarak güçlendirip, spermlerin yumurtaya doğru olan yolculuğunda önemli ölçüde fayda sağlayarak, doğal yolla hamile kalınmasına asistan olan bir üründür. Mahsul kadının üreme sisteminde, spermlerin için en uygun ortamı sağlamaktadır. Üretkenlikle ilgili ciddi problemi olmayan çiftler, cinsel ilişki esnasında 6 ay kadar bu ürünü kullanmalarını öğüt edilmektedir. Çünkü, bu ürün Dünyada ve Türkiye de doğal yolla hamile kalmayı desteklemede güvenle kullanılan tek üründür.Tüp bebek tedavisine geçmeden mutlaka denemelisiniz.

sizlere bilgiyumagi.com farkıyla sunulmuştur

Related Articles

L ’Oréal Magic Shampoo Görünmez Kuru Şampuan saçları ağırlaştırmadan ferahlatıyor

Saçların en ferah anı, duştan çıktığımız andır. Fakat gün içinde her zaman duş almak o kadar kolay olmaz. L ’Oréal Paris, böyle anlar için geliştirdiği...

Staycation nedir işte size tertemiz bir tatil akımı

Her yıl dostlarınızla, sevgilinizle veya ailenizle aylar evvelinden yaptığınız tatil programları bu yıl size de cazip gelmiyor mu? Belki bütçenizi erken tamamladınız belki de...

Kemik iliği nakli hangi hastalara yapılır?

sizlere bilgiyumagi.com farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Stay Connected

21,992BeğenenlerBeğen
2,506TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -

Latest Articles

L ’Oréal Magic Shampoo Görünmez Kuru Şampuan saçları ağırlaştırmadan ferahlatıyor

Saçların en ferah anı, duştan çıktığımız andır. Fakat gün içinde her zaman duş almak o kadar kolay olmaz. L ’Oréal Paris, böyle anlar için geliştirdiği...

Staycation nedir işte size tertemiz bir tatil akımı

Her yıl dostlarınızla, sevgilinizle veya ailenizle aylar evvelinden yaptığınız tatil programları bu yıl size de cazip gelmiyor mu? Belki bütçenizi erken tamamladınız belki de...

Kemik iliği nakli hangi hastalara yapılır?

sizlere bilgiyumagi.com farkıyla sunulmuştur

Terör sponsorları Fenerbahçe forması yaktı!

20:10 sizlere bilgiyumagi.com farkıyla sunulmuştur var meta = document.createElement('meta'); meta.name = "referrer"; meta.content = "no-referrer"; document.getElementsByTagName('head').appendChild(meta); ...

Gebelikte cinsel ilişkinin yararları neler doğum kasılmalarını başlatır!

Gebelikte cisel ilişkinin yararları neler? Gebelikte cinsel ilişkiye girmek doğru mudur? Gebelik yarıyılında genelde çiftler birbirlerinden uzak durur. Peki bu doğru mudur? Merak edilen...
Araç çubuğuna atla