Çarşamba, Ağustos 4, 2021

Sega Genesis Mini incelemesi: Dışarıdaki en iyi mini konsol

Sega Genesis Mini incelemesi: Dışarıdaki en iyi mini konsol

Genesis Ufak

Daha pozitif bilgi edinin

Daha pozitif data edinin İkizler. png

Oyun nostalji yorgunluğu çekiyorsanız, yalnız değilsiniz. Oysa medya merkezinize fazladan yer açtırmak isteyebilirsiniz, çünkü en son retro konsol, Sega Genesis Küçük de en iyisi olabilir.

ilk olarak, altın çağda nerede olduğumuzu alalım. Ufak Nintendo’nun kemerinin altında epeyce popüler iki minisi var ve Sony, genelde sallanan ve özlenen bir Playstation Classic ile plaja yükseldi. Ufukta, bir TurboGrafx-16 ufak ve Capcom’dan bu arcade emulator oynanabilir bir logo var.

Bu kalabalık alanın içine Sega Genesis Küçük geliyor ve sıcak geliyor – rahat 16 bitlik alana sahip edinmek için kuvvetli bir bıçak yaratıyor.

Engadget Score Poor Uninspiring Good Excellent Key

Sega Genesis 89

Artıları

Büyük oyun seçimi İnançlı öykünme Yüksek kaliteli USB denetleyen bağlantı noktaları elastikiyet sağlar Denetleyiciyi kullanarak asıl ekrana dönebilirsiniz

Eksileri

Yaklaşık Olarak fazla ufak Bazı oyunlar tarihsel olarak daha ilginçtir onlar klasikler Altı düğmeli denetleyiciler iyi olurdu

Özet

Genesis Mini sadece retro mini konsol çılgınlığında bir para çekme yok. Hem bir nostalji makinesi ayrıca de Sega’nın konsolunda yer alacak daha nadir başlıkların bir koruyucusu olarak hizmet veren dikkatlice düşünülmüş bir pakettir. Katı öykünme ve 42 çoğunlukla iyi oyun koleksiyonu, onu 16-bit oyunlarla ilgilenen herkes için Sega hayranları ve kıymetli bir saptırma için sahip olması gereken bir hale getiriyor.

Genesis Mini’yi birincil değerlendiren siz olun?
Derecelendirmeleriniz, tip rehberini cümbür cemaat için daha iyi hale getirmemize tezgâhtar olur.
Yaz bir daha gözden geçirme

Genesis Ufak

Daha pozitif bilgi edinin

Daha pozitif bilgi edinin dims?quality=85&image_uri=https%3A % 2F% Engadget 89

Kritik 11 Yorum

8.4

Kullanıcılar

Henüz yok puanlandı Kapat

Değerlendirmeniz

Yorumlarınız (isteğe ast)

Yorum yollamak için antre yapın!

Bu ilk Sega mikro konsolu değil.

Bu şüphesiz böylece değil. Meşhur retro geliştirici M2’nin önderliğindeki emülasyonu ile Genesis Küçük, Sega’nın önceki hatalı yönlendirilmiş çabalarından adamakıllı yararlanıyor.

Döneme dair ilgi donanımda belirgindir. Genesis Mini’nin kendisi, orijinal bir konsolun vefalı bir baştan yaratımıdır; çalışmayan bir hacim kaydırıcısı ve kartuş yuvası için bir toz kapağı gibi ufak estetik detaylarla tamamlanmıştır. Inkar edilemez bir şekilde dikkatle hazırlanmış. Oysa ufak konsol savaşında bu noktada, neden bu değin minik olmaları gerektiğini sorgulamanın zamanı geldiğini düşünüyorum. Bir Genesis Küçük’yi HDMI kablosuna, zorlama kablosuna bağladığınızda ve iki bütün boyutlu Genesis denetleyicisini taktığınızda, küçük konsol kablolama ile boğulmuş görünüyor.

Sega Genesis Mini

Konsol iki USB ile birlikte geliyor denetleyicileri, orijinal üç düğmeli Genesis denetleyicilerinin 1: 1 yeniden yaratılması olarak tasarlandı. İçerdiği dövüş oyunları için altı düğmeli modeli yenilerlerse iyi olurdu, ama hey, en azından USB bağlantı noktaları var. Altı düğmeniz olması gerekiyorsa, piyasada anında takıp oynayabileceğiniz birçok USB denetleyicisi vardır.

Şimdiye değin, mükemmel.

İşletim sistemi menüsü, Nintendo’nun çabalarının görsel çekiciliğinden yoksundur, oysa her oyunun orijinal kutu sanatının büyük ve net bir görüntüsünü sunar ve her oyunun tarihini anlatan kısa bir kopya içerir. , güzel ve bilgilendirici bir ilave. Sistemin dilini değiştirirseniz, sunulan oyunların bölgesini de değiştirirsiniz. Bu, ana menüdeki kutu resmini günceller ve hem bölgeye özgü farklı bir ROM’da yer değiştirir. Evet, bu, Contra: Hard Corps’ın daha kolay, Japonca sürümü gibi “ithalat” ı oynayabileceğiniz anlamına gelir.

Menünün başlıca cazibesi, üretken video oyunu bestecisi kadar yapılan orijinal orijinal film müziği ile sağlanır. , Yuzo Koshiro. Ayarın, orijinal Genesis donanımı için yaratıldığı bildirilen gerçek 16-bit başarı. Basitçe bildirmek icabında: bu fantastik. Dinle:

Fakat bölgeleri / dilleri başkalaşmak dışarıya, birkaç seçenek daha var. Arasında değişebileceğiniz alışılmadık, sevimsiz arka planlar var. En irtifa oranını 4: 3 olarak da ayarlayabilir ya da geniş ekranınızı doldurmasını sağlayabilirsiniz (bu da çirkin sonuçlar verir). Eski bir CRT TV’de bulacağınız gibi tarama çizgileri üreten bir CRT filtresi var, fakat CRT filtresi olan Analog Mega SG’nin tarama çizgisi ince akort seçenekleri olmadan, görüntüyü önemli ölçüde karanlıklaştırıyor, bu nedenle Kullanırsanız TV’nin parlaklığı.

Her oyun için birden fazla kaydolma durumu kuşkusuz desteklenir, fakat Nintendo’nun SNES Classic Edition ile (ve Nintendo Switch Online’a taşınan) getirdiği “geri sarma” özelliği yoktur. Bu bir utançtır, çünkü muhtemelen bugün emülasyondaki en büyük hayat kalitesi iyileştirmesidir.

Artık konsolu size geri sarmak yok!

Katil özelliği olması gerektiği gibi oyun seçimi. Genesis Küçük, ufak SNES’in iki katı olan 42 oyun ile yüklenir. Tercih, yaş bakımından çok çeşitlidir, türe tarafından çeşitlilik gösterir ve konsol kütüphanesinin genişliğine dürüst bir evrak memuru gözüyle derlenir. Natürel ama, Sonic 3 gibi manâlı bir eksiklik var. Fakat konsolda, günümüze dayanan o kadar çok sağlam oyun deneyimi var: Gunstar Heroes, Shinobi 3, Sonic 2, Beyond Oasis … Bütün bunlar ayrıntılarıyla bugün oynanabilir ve eğlenceli.

Sega Genesis Mini kontrolörleri

Ama, burada tarihi bir araştırma unsuru olduğu için zamansız oyun zevki yerine entelektüel alaka için daha pozitif seçenek var. Alex Kidd … Pekala, oradaki biri için nostaljik bir kaşıntıyı çizebilecek çok erken bir Genesis oyunu. Dinamit Headdy, “90’lı” “rad” karakterinin bir meraklısıdır, ama şimdi oyun oynamak, ekranınızın karşısındaki tek renkli bir çorba girdapını izlemek gibidir. Landstalker acayip izometrik bir bakış açısı ile tanınıyordu, oysa bugün birazcık vertigo-özendirme edici olabilir.

Üç dövüş oyunundan iki oyuncu deneyiminin sağlam bir temsili var, çünkü bu iki kontrolör biraz çalışacak. Cadde Dövüşçüsü 2, Sanal Dövüşçüsü 2 ve Ölümsüz Şampiyonlar) beat-em-ups (Öfke ve Altın Balta Sokakları) ve bulmaca oyunları (Tetris, Sütunlar).

Kütüphane göze çarpanları arasında Castlevania: Bloodlines ve Mega-Man: Sadece 1998’de koaksiyel kablolar üzerinden verilen çevrimiçi bir oyun hizmeti olan Sega Channel için özel olarak yayınlanan Wiley Wars! Bir şekilde bunu kaçırmış olmalısın, Wiley Wars sonunda burada! Tetris bununla beraber bir meraklı: Orijinal liman, telif hakkı sebebiyle engellendi ve bildirildiğine tarafından, yalnızca on kopya yapıldığı için onu en pahalı kartuşlardan biri yaptı.

Bu, Genesis üzerinde asla mevcut değildi, ama buradaki sürümün, bir programcı göre fan göre yapı edilmiş limana ve Hidecade adındaki modder’a dayandığı bildiriliyor. Bu Starfox 2 efsanevi kayıp oyun durumunu değil, ama oldukça pak.

Ama belli başlı delil oyunların nasıl oynandığı ile ilgili. Ve öykünmenin mükemmel olduğunu bildirmekten mutluyum. Bütün nakliye, Sega Ages unvanları ile bilinen Japon retro geliştiricisi M2 kadar yönetildi ve Nintendo’nun Sanal Konsolu üzerinde çalışıldı. Sega onlara dizginleri vermekte bilgece davrandı. Buradaki başlıkları kullanarak bilimsel olmayan, sözde ayrıntılı bir aksama avı yaptım, onları Analog Mega SG’de oynadıkları oyunla karşılaştırdım ve hiçbir sorun çözmedim. Ses de kulağa fazla güzel geliyor.

Öyleyse işte bu: işte hala hayatınızda daha artı oyun nostaljisi için yeriniz varsa, veya ola ki bir Genesis çocuğuysanız ve bir Nintendo çocuğu değilseniz, o süre bu konsol elbette senin için. Eğer merak ediyorsanız, o süre yanlış gidemezsiniz. 79,99 dolar ve fazla fazla oyun ve artı 90’ların damıtılmasının adaleli bir atışını alıyorsunuz – Dünya solucanı Jim ne olursa olsun, bir sürü şımarık hayvan maskotu, grafiti yazı tipi, “tübüler” küfürlü için kendinizi destekleyin. Natürel oysa ToeJam ve Earl ve 90’ların başında funk.

Hikayelerimizden bazıları emrindeki kuruluş bağlantıları içeriyor. Bu bağlantılardan birini kullanarak bir şey satın alırsanız, bir ortaklık komisyonu kazanabiliriz. comment.png?h=fdd3d5c323dfc3c958e02b675b 227. sizlere bilgiyumagi.com farkıyla sunulmuştur

Related Articles

L ’Oréal Magic Shampoo Görünmez Kuru Şampuan saçları ağırlaştırmadan ferahlatıyor

Saçların en ferah anı, duştan çıktığımız andır. Fakat gün içinde her zaman duş almak o kadar kolay olmaz. L ’Oréal Paris, böyle anlar için geliştirdiği...

Staycation nedir işte size tertemiz bir tatil akımı

Her yıl dostlarınızla, sevgilinizle veya ailenizle aylar evvelinden yaptığınız tatil programları bu yıl size de cazip gelmiyor mu? Belki bütçenizi erken tamamladınız belki de...

Kemik iliği nakli hangi hastalara yapılır?

sizlere bilgiyumagi.com farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Stay Connected

21,992BeğenenlerBeğen
2,506TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -

Latest Articles

L ’Oréal Magic Shampoo Görünmez Kuru Şampuan saçları ağırlaştırmadan ferahlatıyor

Saçların en ferah anı, duştan çıktığımız andır. Fakat gün içinde her zaman duş almak o kadar kolay olmaz. L ’Oréal Paris, böyle anlar için geliştirdiği...

Staycation nedir işte size tertemiz bir tatil akımı

Her yıl dostlarınızla, sevgilinizle veya ailenizle aylar evvelinden yaptığınız tatil programları bu yıl size de cazip gelmiyor mu? Belki bütçenizi erken tamamladınız belki de...

Kemik iliği nakli hangi hastalara yapılır?

sizlere bilgiyumagi.com farkıyla sunulmuştur

Terör sponsorları Fenerbahçe forması yaktı!

20:10 sizlere bilgiyumagi.com farkıyla sunulmuştur var meta = document.createElement('meta'); meta.name = "referrer"; meta.content = "no-referrer"; document.getElementsByTagName('head').appendChild(meta); ...

Gebelikte cinsel ilişkinin yararları neler doğum kasılmalarını başlatır!

Gebelikte cisel ilişkinin yararları neler? Gebelikte cinsel ilişkiye girmek doğru mudur? Gebelik yarıyılında genelde çiftler birbirlerinden uzak durur. Peki bu doğru mudur? Merak edilen...
Araç çubuğuna atla