Pazartesi, Temmuz 26, 2021

Stranger Things 4. Sezon: Yayın Tarihi, Kadrosu, Mevzusu, Çernobil İrtibatı

IMDb gibi sitelerde hayranlardan aldığı yüksek değerlendirme puanlarıyla Netflix ’in en iyi dizisi olan Stranger Things, 3. sezonuyla platformun kendi rekorlarını alt üst etti. Yayınlandığı ilk 3 günde 40 milyon birey tarafından izlenen dizi, 1. ve 2. sezonlarının ardından ivmeyi hayli yükseltti.

Her ne kadar 3. sezon ile temennileri çok karşılayamasa da Stranger Things, reelinde her sezonu bir sinema filmi gibi kurgulanan yapısına gözetiyor. Dolayısıyla serinin 4. kısmı için de meraklar tavan yapmış vaziyette.

UYARI: Yazının ilerleyen kısımlarda Stranger Things ’i izlemeyenler için tat kaçıran acımasız ayrıntılar bulunuyor.

Stranger Things 3. sezon sonundaki ek sahne ne anlama geliyor? Jim Hopper yaşamda kalacak mı?

stranger things

Dizinin 3. sezon finalinde, Joyce ve Jim ’i Ruslar ’ın Hawkins ’deki saklı üssünde gördük. Çocukların buldukları izleri adım adım takip eden ikili, sonunda eriştikleri yerde, geçidi açan aygıtı kapatma fırsatı tuttular. Bu sırada Terminatör ’den hallice ama daha düz bir şahsiyet olan Rus casusu, Hopper ile yeniden münakaşaya alevlendi. Joyce aygıtı kapatmak için usunu kullandı ama bu sırada münazarayı kazanan Jim içeride sıkışıp kaldı. Joyce ’un saldırısından sonra makine, tıpkı sezonun açılış sahnesindeki gibi patlayarak yok oldu. Geçit kapandı. Ancak içeride Jim ’in başına neler geldiğini göremedik.

Ardından yaşanan hazin ayrılık sahneleriyle 3. sezon bitirilmişti. Dizinin jeneriği ardından, Marvel stratejisini uygulayan Netflix, ek sahneyle temennileri tavan yaptı. Rusya ’nın Kamçatka bölgesindeki bir askeri üsse geçiş yapan dizi, tutsaklara odaklandı. Ruslar, bu defa kendi ülkelerinden Upsidedown ’a geçiş için kapı açmışlar ve oradaki mahlukatlardan kimilerini deneyler için kendi ülkelerine getirmişlerdi. Bu mahlukatlar, ilk sezonda karşımıza çıkan Demogorgonlardı. Yalnızca daha beyaz derileri ve daha eforlu yapıları olduğu anlaşılıyordu. Dolayısıyla Rusların genetik müdahaleler reelleştirdikleri kuşkusu uyandırıldı.

stranger things kamçatka

Tutsakların mahlukatları beslemek için kullanıldığına şahit olduk. Rus misyonlular, canavarların bir üğünü için tutsakların yanına gittiğinde aralarından birisi “Amerikalı değil” ihtarı yaptı. O tutsak hem kimse yaşamı kurtulmuş oldu. Sezon sonunda sonucu netleşmeyen Jim Hopper ’ın bir biçimde Kamçatka ’ya gittiğini düşünmemiz sağlandı. Belki de makine patladığı anda geçit kapanmadan süratli davranan Jim Rusya ’ya gitmenin yolunu buldu. En azından dizinin üretimcileri kuramları yönlendirmek ismine böyle bir sahneye yer verdiler. Belki de tutsak yakalanan Amerikalı Jim ’in kendisi olmayacak, belki de Jim gerçekten can vermiş olacak. Yeniden de böylesine ehemmiyetli bir şahsiyeti nasıl can verdiğini göstermeden tüketeceklerini düşünmüyoruz. Muhtemelen Jim ’in Rusya ’daki serüvenlerini izleyeceğimiz bazı kısımlar 4. sezonda kendisine yer bulacak.

Stranger Things 4. sezon mevzusu ne olacak?

stranger things 4. sezon

Dizinin imalcisi Shawn Levy tarafından yapılan söylemeye göre 4. sezonu da izleyeceğimiz netleşti. Ancak yeni sezonun bir final olacağı ve hikâyenin yaratıcıları olan Duffer Kardeşlerin, muhtemel bir 5. sezon için baskılara dayanacağı konuşuluyor. Hali hazırda dizinin ilk iki sezonunda işlenen çoğu hadiseye henüz bir cevap verilmedi. Misalin Eleven ’ın Hawkins dışına çıktığı hadiselerin devamı gelmedi. Uslarda pek çok yanıtsız sual var.

Stranger Things oyuncuları, dizinin 4. sezonu için yakın zamanda fotoğrafı bir söyleme yapılacağını söylüyor. Bu söyleme sırasında işlenecek hikâye hakkında daha çok şey bilebiliriz. Yeniden de bildiğimiz bazı ayrıntılar var. Son sezonun final kısmında hikâyenin Rusya ’nın Kamçatka bölgesine taşındığını görmüştük. Muhtemelen 4. sezonda Upsidedown dünyasının da bir biçimde Rusya ve Amerika Birleşik Devletleri arasında kapı vazifeyi gördüğünü kavrayacağız. Elbette bunun için en kilit rolü nükleer santraller oynayacak. Bazı iddialar, sürece Çernobil faciasının da dahil olacağı güzergahında.

starcourt

Eforlarını kaybetmiş bir Eleven, ayrı düşmüş dost grubu ve ailelerle hazin bir giriş yapmaları mümkün görünüyor. Tüm bunlar asıllaşırken şahsiyetlerin yaşları da ilerleyecek. Hawkins dışına taşınan Buyers ailesi, bir yeni sene kutlaması için kasabaya döndüklerinde muhtemelen yeni vakalara şahitlik edeceğiz. Muhtemelen bu defa mekanlar Hawkins ’deri çok daha değişik olacak. Kişiliklerimiz ya da bazı kişilikler bir biçimde değişik bölgelerden sürece dahil edilecekler. Misalin Rusya ’da tutsak düştüğü anlaşılan Jim Hopper gibi…

İlk 3 sezonda 1983 ’deri 1985 ’e kadar geldik. 4. sezonda ise büyük olasılıkla 1986 ’da yaşananları ele alacağız. Çernobil iddiaları ise bu tarihten dolayı uslara geliyor. Dizinin hem bir ayağının Rusya ’da olması hem de Çernobil Trajedisi ’nın geçtiği 1986 senesinde geçecek olması hayli büyük bir rastla. Natürel bir rastla da olmayabilir.

Stranger Things 4. sezonu kaç kısım olacak?

stranger things

Dizinin sezon sırasıyla 8, 9 ve yeniden 8 ’er kısımdan oluştuğunu gördük. Final sezonu olma olasılığı, belki de bu defa daha çok kısım görmemizi sağlayabilir. En azından mekan rakamının çoğalmasıyla beraber, işlenecek mevzuların da artması mevzubahisi. Jim ’in Rusya serüvenleri, takımın Hawkins ’te bir araya gelmesi evvelinde değişik mekanlarda yaşadıkları, Eleven ’ın eforlarını yine kazanması, çocukların başına ilginç şeylerin gelmesi gibi uzun serüvenler bizi bekliyor. Bu sebeple belki de ekstra 2-3 kısım daha görebiliriz.  Şayet imalciler işi Arka Caddeler ’a bağlamazlarsa yeniden 8 – 10 kısım etrafında yeni bir sezon göreceğiz.

Stranger Things 4. sezonda hangi oyuncular yer alacak?

stranger things oyuncuları

Stranger Things ’in çekirdek kadrosu doğrudan usumuza gelen ilk kadro. Başka Bir Deyişle Will rolünde Noah Schnapp, Eleven rolünde Millie Bobby Brown, Lucas rolünde Caleb McLaughlin, Dustin rolünde Gaten Matarazzo, Mike rolünde Finn Wolfhard ve elbette Max rolünde Sadie Sink dönüş yapacaklar. Elbette Will ’in annesi Joyce Byers rolüyle şahaneler yaratan Wionna Ryder da kadroda yer alacak.

Ana kadro haricinde Robin şahsiyetiyle diziye süratli bir giriş yapan Maya Hawke da kadroda yer alacak. Ayrıca ufak zırtapoz ergen Erica şahsiyetiyle çok beğenilen Priah Ferguson ’u da daha erişkin olarak göreceğiz.

3. sezon sonunda Billy şahsiyeti can verdiği için Dacre Montgomery ’nin 4. sezonda olmayacağı netlik kazandı. Kendisi son sezon süresince canavarın hakimiyeti altında apayrı bir karaktere bürünmüştü. Ayrıca her ne kadar Rusya ’daki Amerikalı olarak görmeyi beklesek de Jim Hopper rolündeki David Harbour ’u 4. sezonda göremeyebiliriz. Rusya ’daki Amerikalı hiç varsayım etmediğimiz bir birey de çıkabilir. Zati en büyük suallerden birisi de bu ve henüz yanıt yok.

Stranger Things 4. sezon ne zaman yayınlanacak?

stranger things 4. sezon ne zaman

Netflix, Stranger Things için mevsimlere direnen bir yayın takvimi seçiyor. Hikâye hangi sezonda geçiyorsa, yayın tarihleri de ona göre tertip ediliyor. Stranger Things 1. sezon Temmuz 2016 ’da, 2. sezon Ekim 2017 ’de, 3. sezon Temmuz 2019 ’da yayınlandı.

Reelinde 3. sezon finalinde yeni hikâyenin ne zaman yaşanacağına dair ipuçları verildi. Hawkins ’deri taşınan Eleven ve Buyers ailesi, kasabaya Noel zamanında döneceklerini söylediler. Dolayısıyla Stranger Things 4. sezonu yeniden kış aylarının başında geçecek. Bunun için de önümüzde yeniden ekim ya da kasım ayları olasılığı var. Dizinin henüz senaryo evresinde olmasından dolayı, tüm prodüksiyon sürecini de hesaba katarsak 2020 ’den evvel yayınlanması güç görünüyor. Bu sebeple en anlamlı varsayım Ekim ya da Kasım 2020 tarihleri arasına temenni oluşturmak.

sizlere bilgiyumagi.com farkıyla sunulmuştur

Related Articles

L ’Oréal Magic Shampoo Görünmez Kuru Şampuan saçları ağırlaştırmadan ferahlatıyor

Saçların en ferah anı, duştan çıktığımız andır. Fakat gün içinde her zaman duş almak o kadar kolay olmaz. L ’Oréal Paris, böyle anlar için geliştirdiği...

Staycation nedir işte size tertemiz bir tatil akımı

Her yıl dostlarınızla, sevgilinizle veya ailenizle aylar evvelinden yaptığınız tatil programları bu yıl size de cazip gelmiyor mu? Belki bütçenizi erken tamamladınız belki de...

Kemik iliği nakli hangi hastalara yapılır?

sizlere bilgiyumagi.com farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Stay Connected

21,992BeğenenlerBeğen
2,506TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -

Latest Articles

L ’Oréal Magic Shampoo Görünmez Kuru Şampuan saçları ağırlaştırmadan ferahlatıyor

Saçların en ferah anı, duştan çıktığımız andır. Fakat gün içinde her zaman duş almak o kadar kolay olmaz. L ’Oréal Paris, böyle anlar için geliştirdiği...

Staycation nedir işte size tertemiz bir tatil akımı

Her yıl dostlarınızla, sevgilinizle veya ailenizle aylar evvelinden yaptığınız tatil programları bu yıl size de cazip gelmiyor mu? Belki bütçenizi erken tamamladınız belki de...

Kemik iliği nakli hangi hastalara yapılır?

sizlere bilgiyumagi.com farkıyla sunulmuştur

Terör sponsorları Fenerbahçe forması yaktı!

20:10 sizlere bilgiyumagi.com farkıyla sunulmuştur var meta = document.createElement('meta'); meta.name = "referrer"; meta.content = "no-referrer"; document.getElementsByTagName('head').appendChild(meta); ...

Gebelikte cinsel ilişkinin yararları neler doğum kasılmalarını başlatır!

Gebelikte cisel ilişkinin yararları neler? Gebelikte cinsel ilişkiye girmek doğru mudur? Gebelik yarıyılında genelde çiftler birbirlerinden uzak durur. Peki bu doğru mudur? Merak edilen...
Araç çubuğuna atla