Perşembe, Ekim 21, 2021

Türk Şirketten Zararsız 3D Tarama Sistemi

Türk Şirketten Zararsız 3D Tarama Sistemi

İkizin Teknoloji, insan sağlığına ayrıntılarıyla zararsız olan tarayıcı kabini adını verdikleri teknolojiyi geliştirdiler

Üç boyutlu yazıcılar dünyayı değiştirmeye başladı. Yakın gelecekte süs eşyasından, otomobilinize kadar birçok ihtiyacınızı bu yazıcılardan çıkarabileceksiniz. bununla beraber kendi kopyanızı ya da sevdiklerinizin ufak bir figürünü üç boyutlu yazıcıdan baskın yapmak için harikulade bir adım atıldı. Geçtiğimiz yıllarda örneğini sadece bilimkurgu filmlerinde gördüğümüz üç boyutlu yazıcılar, yavaşça tüketicilerin elinde yaygınlaşmaya başladı. Ilk ilk kez, endüstriyel anlamda kullanılan bu teknoloji, şu anda eğlenceden sağlığa dek birçok konuda hayatımızı değiştiriyor.

Ancak, bu yazıcılarla bir ürünün kopyasını basmak için onun taranması gerekiyor. Konut kullanıcıları için oldukça kompleks olan bu süreç, laf konusu insan vücudu ve Sıhhat olduğunda tehlikeli boyutlara ulaşabiliyordu. Tarayıcıların içerdiği radyoaktif maddeler insan sağlığını tehdit ediyordu. Yurtdışında da örnekleri görülen, üç boyutlu yazıcıyla kişilerin bire bir kopyası olan biblolar üreten firmaların en büyük sıkıntısı, kullanıcının sağlık sebepleri sebebiyle bu işlemden çekinmesiydi. Daha yeni yeni oluşan sektörün önünü tıkayan, tüketicilerin korkularına karşısında çözüm ülkemizden çıktı. Sektörün önünü tıkayan bu soruna Türk aklı çözüm oldu.

Türk Ar-Ge ’si Tüketicilerin Korkularını Yendi

 İkizin Teknoloji, Türk mühendis ekibiyle birlikte 2013 yılında bu soruna çözüm olmak için Ar-Ge çalışmalarını başlattı. Geçtiğimiz yıl meyvelerini alan şirket, insan sağlığına iyice zararsız olan tarayıcı kabini adını verdikleri teknolojiyi geliştirdiler.

3 boyutlu tarama kabinini, ilk etapta armağan sektöründe kullanan firma yakın gelecekte büyük atılımlar yerine getirmek istiyor. İkizin Teknoloji, ülkemizde ilk kez yapılan bu teknolojiyle müşterilerinin birkaç saniye içerisinde ayrıntılı taramasını gerçekleştiriyor.

Üç boyutlu yazıcılar, canlandırma filmlerinde kullanılan teknolojinin bir benzeriyle zorlama işlemini gerçekleştiriyor. Tabaka tabaka alınan görüntüyü işleyen üç boyutlu yazıcı, bir nesnenin iç katmanından dışına değin her türlü ürünün kopyasını basabiliyor.

Türkiye Üç Boyutlu Tarama Teknolojisini İthal Etmeye Başlayacak

İkizin Teknoloji, Özdilek Park ve Forum İstanbul ’da açtığı mağazalarıyla, tüketicilere kendilerinin veya sevdiklerinin ikizi gibi duran biblolar basma olanağı sunuyor. 

İkizin Teknoloji Genel Müdürü Birkan Şahi sektöre getirdikleri kolaylığı şu sözlerle anlattı “Bir kişinin biblosunun üretilebilmesi için sadece hizmet verdiğimiz İkizin mağazalarını ziyaret etmeniz ve 3 boyutlu taramanızı birkaç saniye içinde gerçekleştirmeniz yeterli olacaktır. Ardından 3 boyutlu üretim süreci 3-7 gün gibi kısa sürede tamamlanmakta ve müşterilerimize ikiz bibloları teslim edilmektedir.”

Tüketiciler yerli Ar-Ge sonucu meydana çıkan çözümü oldukça beğenmiş durumda. Yoğun ilgi yalnızca ülke içerisinde de sınırlı yok. 3 boyutlu tarama teknolojisi, diğer ülkelere ithal edilmek üzere. Ilk istek Azerbaycan ’dan gelmiş durumda. Şahi konuyla ilgili gelişmeleri bu sözleriyle duyurdu; “3 boyutlu tarama ve zorlama dünyasındaki Ar-Ge çalışmaları hızla devam etmektedir ve bu konuda fazla öbür çözümler ile yakın geleceğimizin şekilleneceği de bir gerçektir. İkizin Teknoloji olarak biz de bu konudaki gelişimimizi devam ettirmekteyiz ve ülkemizin 3 boyutlu tarama teknolojisi alanında ithal yapabilen konuma gelmesi ile birlikte ülkemizin cari açığının kapanması konusunda katkıda bulunmuş olmaktan onur duyacağız.

Ilk ithalatımızı kardeş ülke Azerbaycan ’da Ekizin markasının oluşturulması ve İkizin konsepti ile teknolojisinin kullanılarak hizmet verilmeye başlaması ile yapmış bulunmaktayız. Yakın tarihte de ayrı ülkelerden çoğu istek alarak 2015 yılına da umut verici gelişmeler ile girmiş olmaktan son derece mutluyuz”

Üç Boyutlu Yazıcılar Neler Yapabiliyor?

Günümüzde birçok teknoloji uzmanı, üç boyutlu yazıcıların son yılların en büyük buluşu olduğunu söylüyor. Ilk başlarda, basit süs eşyaları ve görsel amaçla ürünlerin üretiminde kullanılan bu yazıcılar artık tıptan, otomotiv sektörüne değin farklı konularda da hizmet veriyor.

Suni kalp ve organ üretimi için test edilen üç boyutlu yazıcılarla, geçtiğimiz aylarda en ince ayrıntısına kadar çalışan bir araba de basıldı. Bilhassa protez parça veya ev eşyası üretimi konusunda üç boyutlu yazıcıların bütün sektörleri değiştireceği düşünülüyor. Bazı modacılar şimdiden bu konuda yatırıma başladı, üç boyutlu yazıcıların elinden çıkmış birincil konsept kıyafetler moda günlerinde tanıtılıyor.

Büyük oyuncak firmalarıyla bu teknolojiden erkenden yer alıp, kullanıcılara kendi yazıcılarından basabilecekleri ürünler sunmaya başladılar bile. 

sizlere bilgiyumagi.com farkıyla sunulmuştur

Related Articles

L ’Oréal Magic Shampoo Görünmez Kuru Şampuan saçları ağırlaştırmadan ferahlatıyor

Saçların en ferah anı, duştan çıktığımız andır. Fakat gün içinde her zaman duş almak o kadar kolay olmaz. L ’Oréal Paris, böyle anlar için geliştirdiği...

Staycation nedir işte size tertemiz bir tatil akımı

Her yıl dostlarınızla, sevgilinizle veya ailenizle aylar evvelinden yaptığınız tatil programları bu yıl size de cazip gelmiyor mu? Belki bütçenizi erken tamamladınız belki de...

Kemik iliği nakli hangi hastalara yapılır?

sizlere bilgiyumagi.com farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Stay Connected

21,992BeğenenlerBeğen
2,506TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -

Latest Articles

L ’Oréal Magic Shampoo Görünmez Kuru Şampuan saçları ağırlaştırmadan ferahlatıyor

Saçların en ferah anı, duştan çıktığımız andır. Fakat gün içinde her zaman duş almak o kadar kolay olmaz. L ’Oréal Paris, böyle anlar için geliştirdiği...

Staycation nedir işte size tertemiz bir tatil akımı

Her yıl dostlarınızla, sevgilinizle veya ailenizle aylar evvelinden yaptığınız tatil programları bu yıl size de cazip gelmiyor mu? Belki bütçenizi erken tamamladınız belki de...

Kemik iliği nakli hangi hastalara yapılır?

sizlere bilgiyumagi.com farkıyla sunulmuştur

Terör sponsorları Fenerbahçe forması yaktı!

20:10 sizlere bilgiyumagi.com farkıyla sunulmuştur var meta = document.createElement('meta'); meta.name = "referrer"; meta.content = "no-referrer"; document.getElementsByTagName('head').appendChild(meta); ...

Gebelikte cinsel ilişkinin yararları neler doğum kasılmalarını başlatır!

Gebelikte cisel ilişkinin yararları neler? Gebelikte cinsel ilişkiye girmek doğru mudur? Gebelik yarıyılında genelde çiftler birbirlerinden uzak durur. Peki bu doğru mudur? Merak edilen...
Araç çubuğuna atla